Wojskowa Akademia Techniczna - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 14 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 10 dni temu
Witaj w systemie USOSweb Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie

Na tym serwerze logować się mogą wyłącznie pracownicy, studenci, doktoranci i kursanci Wojskowej Akademii Technicznej.

Aby zalogować się do systemu, jako identyfikator należy podać adres email (z domeny @wat.edu.pl lub @student.wat.edu.pl) oraz hasło. Konta dla studentów tworzone są automatycznie po ich wpisaniu do systemu USOS, a informacje o założonym koncie wysyłane są na podany podczas rekrutacji prywatny adres email.
Hasła do serwisu USOSweb studenci mogą zmienić lub zresetować samodzielnie podczas logowania wybierając opcję "Zapomniałem hasła" lub wchodząc bezpośrednio na stronę https://haslo.wat.edu.pl. Tutaj też studenci muszą ustawić hasło podczas pierwszego logowania do systemu.

Uwagi na temat jakichkolwiek błędnych danych dotyczących toku studiów, uzyskanych ocen należy zgłaszać do dziekanatu.

Przejdź na stronę główną Wojskowej Akademii Technicznej

          

Szkolenie BHP

Studenci I oraz II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych a także doktoranci, rozpoczynający kształcenie w roku akademickim 2020/2021 są zobowiązani do zaliczenia szkolenia BHP na stronie https://e-learning.wat.edu.pl/ w terminie od 1 do 18 października 2020 r.

Podczas logowania się do zakładki „Zespól ds. BHP” należy wybrać „Szkolenie BHP dla studentów cywilnych”, a następnie zalogować się takimi samymi danymi, jak w przypadku studenckiej poczty e-mail.

Przypominam, iż bez przedmiotowego szkolenia żaden student nie może uczestniczyć w zajęciach, a w szczególności w zajęciach praktycznych.

UWAGA:

Szanowni Studenci,

     Każdy student Wojskowej Akademii Technicznej posiada własne konto w domenie @student.wat.edu.pl. Konto to jest obowiązkowo wykorzystywane do załatwiania wszelkich formalności z Uczelnią, co oznacza również, że prywatne adresy studentów nie są wykorzystywane. Wymóg ten podyktowany jest organizacją przepływu informacji w Wojskowej Akademii Technicznej, a także potrzebą ochrony studentów przed ujawnianiem prywatnych adresów email do kontaktów z wykładowcami oraz władzami uczelni.

     Korzystanie z konta uczelnianego poza usprawnioną komunikacją z Alma Mater, niesie również sporo korzyści: komunikator internetowy (studenci + pracownicy WAT), książka adresowa, One Drive, portale tematyczne, indywidualny kalendarz studenta i wiele innych. Aby ułatwić Państwu korzystanie z dostępnych możliwości, w wysyłanych mailach z danymi logowania prezentujemy linki do dostępnych materiałów szkoleniowych z zakresu Office 365 (dostępne również tutaj). Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami oraz życzymy miłego użytkowania i bezproblemowego kontaktu z pozostałymi studentami i pracownikami Wojskowej Akademii Technicznej.

Logowanie odbywa się poprzez stronę: https://portal.office.com. Nadanie hasła do pierwszego logowania lub jego zmiana/zresetowanie możliwa jest na stronie: https://haslo.wat.edu.pl.

W razie problemów z kontem prosimy o informację na adres usos@wat.edu.pl 

  Dział Informatyki
Wojskowa Akademia Techniczna

STUDENCI I DOKTORANCI

W systemie USOSWeb logują się wszyscy studenci/doktoranci/kursanci w celu podglądu swoich ocen i stanu zaliczeń.

Konto dla studenta/doktoranta zakłada macierzysty dziekanat w procesie immatrykulacji. Pozytywna rekrutacja nie jest tożsama z założeniem konta w USOSWeb. Konto jest zakładane przez dziekanat nie później niż do dnia rozpoczęcia roku akademickiego. Dla przykładu osoba, która otrzyma informację o pozytywnej rekrutacji w sierpniu, konto i tak będzie miała założone dopiero w drugiej połowie września.

Zgodnie z decyzją Prorektora ds. kształcenia nr 1/PRK/2013 z dnia 18 stycznia 2013r student/doktorant ma obowiązek sprawdzania ocen w systemie USOS i w terminie do 7 dni roboczych od daty przeprowadzenia egzaminu/zaliczenia zgłaszać do osoby wystawiającej ocenę ewentualne wątpliwości.

NAUCZYCIELE

W systemie USOSWeb logują się nauczyciele prowadzący zajęcia ze studentami/doktorantami w celu wypełnienia i wydrukowania protokołów.

Zgodnie z decyzją Prorektora ds. kształcenia nr 1/PRK/2013 z dnia 18 stycznia 2013r nauczyciel ma obowiązek uzupełnienia ocen w systemie USOS w terminie do 5 dni roboczych od daty przeprowadzenia egzaminu/zaliczenia

UWAGA: ze względów bezpieczeństwa Zespół USOS:

  • nie zmienia haseł do poczty studenckiej
  • nie zmienia adresów e-mail
  • nie modyfikuje ocen
  • nie modyfikuje typów protokołów
  • nie modyfikuje terminów protokołów

wszelkie prośby telefoniczne lub mailowe w powyższym zakresie nie zostaną zrealizowane. Stroną właściwą do modyfikacji tych danych jest macierzysty Dziekanat. Gdyby okazało się, że Dziekanat nie jest w stanie zrealizować prośby to on, a nie student lub nauczyciel, powinien zwórcić się do Zespołu USOS.

Przepraszamy za utrudnienia,
Zespół USOS