Wojskowa Akademia Techniczna - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium dyplomowe

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: WTCNTCSM-SD
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Seminarium dyplomowe
Jednostka: Wydział Nowych Technologii i Chemii
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Forma studiów:

stacjonarne

Rodzaj studiów:

II stopnia

Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowy

Forma zajęć liczba godzin/rygor:

Seminaria: 30 godzin / zaliczenie na ocenę

Przedmioty wprowadzające:

Wszystkie przedmioty realizowane w ramach studiów. Wymagania wstępne: wiedza, umiejętności i kompetencje społeczne przewidziane w efektach kształcenia w realizowanych przedmiotach.

Autor:

dr inż. Zbigniew Zarański, docent WAT

Skrócony opis:

Zasady realizacji pracy dyplomowej.

Pełny opis:

Organizacja i przebieg dyplomowania. Dokumenty normujące tok dyplomowania. Rola kierownika pracy i konsultanta. Przebieg egzaminu dyplomowego.

Zalecenia i wskazówki metodyczne. Plan pracy oraz zasadnicze elementy pracy dyplomowej. Zasady redagowania pracy. Podstawowe pojęcia, reguły i regulacje prawne z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego. Zasady korzystania z zasobów informacji patentowej.

Prezentacja multimedialna wyników badań realizowanych w ramach pracy dyplomowej. Dyskusja nad zagadnieniami poruszanymi w wystąpieniu.

Literatura:

podstawowa:

Monografie, podręczniki akademickie, artykuły i referaty naukowe krajowe oraz zagraniczne z zakresu tematycznego realizowanego zadania dyplomowego

Efekty uczenia się:

W1

Ma rozszerzoną i pogłębioną wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, chemii, komputeryzacji inżynierii materiałowej i innych obszarów stanowiącą bazę dla formułowania i rozwiązywania złożonych zadań z zakresu inżynierii materiałowej.

W2

Posiada ugruntowaną wiedzę w zakresie budowy materiałów, me-chanizmów przemian fazowych w materiałach, roli dyfuzji w kształ-towaniu struktury, zachowaniu stabilności termodynamicznej w procesie degradacji cech materiałów. Jest zapoznany z przedziałami zmienności właściwości typowych materiałów konstrukcyjnych i wybranych materiałów funkcjonalnych. Ma wiedzę w zakresie doboru materiałów inżynierskich konstrukcyjnych oraz funkcjonalnych do zastosowań inżynierskich.

W3

Zna i rozumie podstawowe pojęcia, reguły i regulacje prawne z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego. Zna zasady korzystania z zasobów informacji patentowej.

U1

Potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych oraz innych właściwie dobranych źródeł, także w języku angielskim lub innym języku obcym uznawanym za język komunikacji międzynarodowej w zakresie inżynierii materiałowej ; potrafi integrować uzyskane informacje, dokonywać ich interpretacji i krytycznej oceny a także wyciągać wnioski oraz formułować i wyczerpująco uzasadniać opinie.

U2

Potrafi przygotować i przedstawić w językach polskim i języku obcym prezentację ustną, dotyczącą szczegółowych zagadnień z zakresu inżynierii materiałowej.

U3

Ma przygotowanie niezbędne do pracy w środowisku przemysłowym oraz zna zasady bezpieczeństwa związane z tą pracą.

K1

Potrafi myśleć i działać w sposób kreatywny i przedsiębiorczy.

K2

Rozumie potrzebę formułowania i przekazywania społeczeństwu, w szczególności poprzez środki masowego przekazu, informacji dotyczących osiągnięć techniki i innych aspektów działalności inżynierskiej.

Metody i kryteria oceniania:

Przedmiot jest zaliczany na ocenę.

Warunkiem koniecznym uzyskania oceny pozytywnej z przedmiotu jest wykazanie się wiedzą oraz umiejętnościami wymienionymi w efektach kształcenia.

Zaliczenie przedmiotu: na podstawie przedstawionej prezentacji, poświęconej wynikom z realizacji zadania dyplomowego.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Wojskowa Akademia Techniczna.
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa 46 tel: +48 261 839 000 https://www.wojsko-polskie.pl/wat/ kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-6 (2025-03-04)