Przedmiot zaliczany jest na podstawie zaliczenia
sprawdzającego wiedzę (W01, W02) i umiejętności (U01, U02, U03).
Zaliczenie przeprowadzane jest w formie pisemnej i/lub ustnej.
Laboratoria zaliczane są na podstawie wyników pracy na zajęciach, w formie zadań do samodzielnego rozwiązania (U01, U02, U03).
Dodatkowo studenci otrzymują wskazówki do samodzielnego studiowana z zachętą do korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy (K01).
Skala ocen: dostatecznie (3) – student zna i rozumie większość wyłożonych zagadnień, umie rozwiązywać najprostsze zadania; dobrze (4) – student zna i rozumie znaczną większość wyłożonych zagadnień, umie formułować i rozwiązywać najprostsze zadania oraz interpretować ich wyniki; bardzo dobrze (5) – student zna i rozumie wszystkie wyłożone zagadnienia, umie formułować i rozwiązywać zadania oraz interpretować ich wyniki; dość dobrze (3,5) i ponad dobrze (4,5) – pośrednio między dostatecznie i dobrze oraz między dobrze i bardzo dobrze.
Ocena za egzamin jest wystawiana na podstawie sumy punktów uzyskanych za egzamin (maksymalnie 50 punktów), na podstawie obecności na wykładach oraz dodatkowych punktów za aktywność w trakcie wykładów, które są przyznawane według uznania prowadzącego zajęcia, przyjmując najczęściej wartość od 1 do 2 punktów.
Jeżeli student jest nieobecny na n godzinach wykładu, to:
- jeżeli n<=5, to student otrzymuje dodatkowe punkty za obecność na wykładach, według wzoru 5-n,
- jeżeli n>5, to student nie uzyskuje dodatkowych punktów za obecność.
Ocena za egzamin jest wystawiana według następującej skali:
- poniżej 25 punktów - ocena niedostateczna,
- od 25 do 29 punktów - ocena dostateczna,
- od 30 do 34 punktów - ocena dostateczna plus,
- od 35 do 39 punktów - ocena dobra,
- od 39 do 44 punktów - ocena dobra plus,
- co najmniej 45 punktów - ocena bardzo dobra.
|